WAŻNE! Komunikat w związku z koronawirusem

Szanowni Państwo,
w związku z Zarządzeniem Rektora UŁ nr 100 i sytuacją epidemiologiczną Sekretariat Instytutu Historii informuje, że obsługa interesantów  będzie odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej w terminie od 11.03.2020 r. do 14.04.2020 r. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,
w związku z Zarządzeniem Rektora UŁ nr 100 i sytuacją epidemiologiczną Dziekanat Studiów Stacjonarnych Wydziału Fil-Hist informuje, że obsługa studentów będzie odbywać się wyłącznie w formie telefonicznej i elektronicznej w terminie od 11.03.2020 r. do 14.04.2020 r.
Prosimy o śledzenie adresów e-mailowych, które podali państwo do kontaktu w systemie USOS. Na te adresy będą wysyłane materiały dydaktyczne i za ich pośrednictwem wykładowcy będą się z Państwem kontaktowali

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Filozoficzno-Historycznego Prof. Macieja Kokoszko, informujemy, że od dnia 11.03.2020 r. (środa) wszystkie zajęcia zostają odwołane. W dniu dzisiejszym zostanie wydane zarządzenie Rektora UŁ w tej sprawie. Prosimy o monitorowanie stron internetowych Uniwersytetu i Wydziału oraz mediów społecznościowych.
all4web

Z przykrością informujemy, iż z powodu zbyt małej liczby chętnych Bal Absolwenta Instytutu Historii UŁ zaplanowany na 24 listopada br. zostaje odwołany.

Zapraszamy Państwa na konferencję naukową "Przeszłość i perspektywy Instytutu Historii UŁ", która odbędzie się w sali Rady Wydziału w dniach 6-7 grudnia br.

DZIEŃ I, 6 GRUDNIA 2018:

Historia Instytutu Historii UŁ w oczach swoich i obcych

10:00 – prowadzący: prof. nadzw. dr hab. Dariusz Jeziorny

• prof. dr hab. Tadeusz Rutkowski (IH UW), Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego na tle innych struktur organizacyjnych nauki historycznej po 1945 roku
  • prof. dr hab. Jan Pomorski (IH UMCS), Łódzki ośrodek badań historycznych. Przeszłość i teraźniejszość
  • prof. dr hab. Marek Czyżewski (UŁ), Historia i socjologia – na przykładzie powojennej Łodzi akademickiej
  • dr hab. Krzysztof Lesiakowski, prof. UŁ, Instytut Historii UŁ w realiach PRL. Wybrane zagadnienia

Obiad

14:30 – Panel I: Instytut Historii UŁ we wspomnieniach historyków seniorów” z udziałem:

• prof. dr. hab. Alicji Szymczak
  • prof. dra hab. Andrzeja M. Brzezińskiego
  • prof. dra hab. Wiesława Pusia