Niniejszym przypominam o konieczności zaliczenia do końca bieżącego roku akademickiego dwóch obowiązkowych kursów: prawo autorskie i szkolenie BHP na platformie e-learningowej.

Obowiązkiem tym objęci są wszyscy studenci przyjęci na i rok studiów w roku akademickim 2020/21, w tym:

- studenci podejmujący studia na UL po raz pierwszy

- absolwenci studiów I i II stopnia kontynuujący naukę na wyższym stopniu lub kolejnym kierunku

- studenci studiujący równocześnie na kilku kierunkach

Osoby skreślone z poprzednich kierunków na UŁ

Jednocześnie informuję, że kursy odbyte na innych kierunkach (na UŁ bądź innej uczelni) nie są uznawane i nie mogą zostać przepisane, a nieodbycie ich wiąże się z koniecznością warunkowego zaliczenia semestru, a co za tym idzie opłatą 400 zł za każdy z kursów i utratą możliwości ubiegania się o stypendium za wyniki w nauce

Pozdrawiam serdecznie

dr hab. Marek Gensler, prof. UŁ

Skan listu

Szanowni Państwo,

Ezgamin odbędzie się 16.02.2021 roku w godz. 8.45-11.00 na platformie moodle oraz w aplikacji MS Teams.

Kod kursu: 3601-ANGHS 303R (Egzamin Z-20/21)

Na mail uniwersytecki otrzymają Państwo login do kursu.
Podczas egzaminu Student musi mieć swoje zdjęcie w systemie i włączoną kamerę.

Szanowni Państwo,
W najbliższy wtorek, 28.X. o godz.  17.00 pan dr Wojciech Ziomek przeprowadzi dla studentów I roku naszego wydziału (wszystkich kierunków) szkolenie z programu MS Teams.
Studenci zostaną powiadomieni indywidualnie.

ZAPISY NA ZAJĘCIA w roku akademickim 2020/2021 – semestr letni:

Historia

•  II r. I st. zajęcia specjalizacyjne-proseminaryjne – zapisy przez system USOS w dniach 22-25.02.2021 r.
  • I i II r. II st. specjalizacja przedmiotowa - zapisy przez system USOS w dniach 22-25.02.2021 r.
  • III r. - wykład monograficzny w języku obcym - zapisy przez system USOS w dniach 22-25.02.2021 r.

Wstępny plan dla studentów I i II roku studiów II stopnia na kierunku historii

- specjalizacje przedmiotowe

- specjalność nauczycielska I rok II st.

- specjaliność nauczycielska II rok II st.

- specjalność redakcyjno-badawcza II rok II st.

- specjalność kulturowo-popularyzatorska I rok II st.

- specjalność kulturowo-popularyzatorska II rok II st.

- plan ogólny II rok II st.

Wojskoznawstwo

• I r. I st. – moduły I i II - zapisy przez system USOS w dniach 22-25.02.2021 r.
  • II r. I st. - proseminarium - zapisy przez system USOS w dniach 22-25.02.2021 r.
  • I i II r. II st. – moduły – zapisy przez formsy w dniach 22-25.02.2021 r. (studenci na uniwersytecki adres mailowy otrzymają formularz do wypełnienia i odesłania, uruchomiony zostanie ten moduł, który uzyska więcej chętnych).

Instrukcja zapisów poprzez USOSweb

Należy wejść na stronę https://usosweb.uni.lodz.pl

1. Należy zalogować się (w prawym górnym rogu jest odpowiednia ikonka).
  2. Login stanowi "ULciąg Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." np.UL1234567@edu.uni.lodz.pl . Następnie proszę postępować zgodnie z wyświetlaną instrukcją (powinna pojawić się konieczność stworzenia hasła w przypadku studentów nowoprzyjętych lub jego odnowienia w przypadku pozostałych studentów).
  3. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę „Dla studenta”, następnie zakładkę „Moje rejestracje”.
  4. Powinien pojawić się wykaz zajęć, na które Student musi się zapisać
  5. W razie problemów z rejestracją prosimy o kontak z koordynatorem USOS p. Piotrem Górnym drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 42 635 61 78

Zasady kształcenia w semestrze zimowym 2020/21