Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe w nowej formule.

Nauczanie historii oraz Nauczanie wiedzy o społeczeństwie

Spełniają one wymagania zawarte w najnowszych wytycznych ministerialnych. Zgodnie z decyzją Senatu UŁ z 22 czerwca 2020 r. studia zostaną uruchomiane w październiku 2020 r. Ich absolwenci uzyskają pełne uprawnienia do nauczania historii lub wiedzy o społeczeństwie, zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Studia trwają trzy semestry. Będą prowadzone w nowoczesny sposób:

Czytaj więcej: Studia podyplomowe: Nauczanie historii i Nauczanie wiedzy o społeczeństwie

Szanowni Państwo,

W uzgodnieniu z Panem Dziekanem Wydziału F-H UŁ, Dyrekcja Instytutu Historii informuje o kontynuowaniu zajęć dydaktycznych w formie pracy na odległość (kontakt mailowy wykładowców z grupami studenckimi).  Zajęcia w tej formie będą odbywać się do 9 kwietnia. Wykładowcy będą przesyłać materiał obowiązujący na zajęciach raz w tygodniu, zgodnie z planem. Praca w tym okresie będzie jednym z elementów wpływających na ocenę końcową z przedmiotu.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 lutego 2020 r. zmarł

dr hab. Stefan Pytlas

emerytowany profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego.

Dziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego w latach 2002-2008.

Wieloletni kierownik Katedry Historii Polski XIX wieku na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Wybitny specjalista z zakresu historii społeczno-gospodarczej. Autor wielu publikacji naukowych. Członek licznych towarzystw naukowych. Ceniony Nauczyciel akademicki i Wychowawca wielu pokoleń młodzieży.

Pogrzeb odbędzie się 28 lutego 2020 r. (piątek) o godz. 13.00 na Cmentarzu Wojskowym na Dołach w Łodzi, przy ul. Wojska Polskiego 149.

WAŻNE! Komunikat w związku z koronawirusem

Szanowni Państwo,
w związku z Zarządzeniem Rektora UŁ nr 100 i sytuacją epidemiologiczną Sekretariat Instytutu Historii informuje, że obsługa interesantów  będzie odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej w terminie od 11.03.2020 r. do 23.08.2020 r. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,
w związku z Zarządzeniem Rektora UŁ nr 100 i sytuacją epidemiologiczną Dziekanat Studiów Stacjonarnych Wydziału Fil-Hist informuje, że obsługa studentów będzie odbywać się wyłącznie w formie telefonicznej i elektronicznej w terminie od 11.03.2020 r. do 14.04.2020 r.
Prosimy o śledzenie adresów e-mailowych, które podali państwo do kontaktu w systemie USOS. Na te adresy będą wysyłane materiały dydaktyczne i za ich pośrednictwem wykładowcy będą się z Państwem kontaktowali

Szanowni Państwo,

W imieniu Dziekana Wydziału Filozoficzno-Historycznego Prof. Macieja Kokoszko, informujemy, że od dnia 11.03.2020 r. (środa) wszystkie zajęcia zostają odwołane. W dniu dzisiejszym zostanie wydane zarządzenie Rektora UŁ w tej sprawie. Prosimy o monitorowanie stron internetowych Uniwersytetu i Wydziału oraz mediów społecznościowych.

KIERUNEK HISTORIA

II rok I stopnia

Zajęcia specjalizacyjne - proseminaryjne – 24.02.2020 r. /poniedziałek/, godz. 12.00, s. 13.

I i II rok II stopnia

Specjalizacje przedmiotowe – 24.02.2020 r. /poniedziałek/, godz. 14.15, s. 203