Szanowne Studentki,  Szanowni Studenci,

z przyjemnością pragnę poinformować, że  Zarządzeniem nr 84 Rektora Uniwersytetu Łódzkiego  z dnia 19.03.2018 ustanowiono Nagrodę Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego studiów I-go stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy w ramach lektoratu uzyskali najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego nowożytnego.

Zasady przyznawania Nagrody, określa Regulamin Nagrody, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
W związku z powyższym serdecznie zachęcam Państwa  do udziału w postępowaniu konkursowym  nagrody SJO UŁ za bardzo dobrze zdany egzamin z języka obcego nowożytnego.

Warunkiem przystąpienia do tegorocznej edycji konkursu jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i  po potwierdzeniu przez dziekanat oraz lektora prowadzącego  dostarczenie go  do Studium Języków  Obcych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 lipca 2018 roku.

O nagrodę w bieżącym roku mogą ubiegać się studentki i studenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy przystąpili do egzaminu w sesji zimowej lub letniej roku akademickiego 2017/2018.

Informacje o konkursie oraz formularz do pobrania dostępne są na stronie internetowej Państwa Wydziału  oraz na stronie SJO UŁ i na facebooku SJO.

Łączę wyrazy szacunku

Wojciech Bachliński

Dyrektor Studium Języków Obcych
Uniwersytetu Łódzkiego
90-236 Łódź, ul. Pomorska 161/163

tel: (42) 66 55 129, fax: (42) 633 31 68

17-21.04.2018 r.

XXVI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na XXVI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów w Łodzi, który odbędzie się w dniach 17-21 kwietnia 2018 r. w Instytucie Historii UŁ.

Harmonogram Zjazdu dostępny jest na stronie Studenckiego Koła Naukowego Historyków UŁ: http://sknh.uni.lodz.pl/ozhs/Program_26_OZHS.pdf.

Oficjalną inauguracją będzie wykład dr. hab. Przemysława Waingertnera "Triumf i klęska romantycznego realisty. Rzecz o Józefie Piłsudskim w 100-lecie niepodległości" w dniu 17 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Pałacu Biedermanna (Franciszkańska 1/3).

Katedra Historii Średniowiecznej UŁ, przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Instytutu Historii, ma zaszczyt zaprosić na wykład prof. dr hab. Wojciecha Iwańczaka (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach) pt. „Król husyta Jerzy z Podiebradów”.

Prelekcja odbędzie się we wtorek, 27 marca 2018 r., o godz. 14.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Filozoficzno-Historycznego (ul. A. Kamińskiego 27a).

Zapraszamy!

Pogrzeb zmarłego 26 marca 2018 r. prof. dra hab. Stefana Banasiaka, byłego dyrektora Instytutu Historii i kierownika Katedry Historii Polski Współczesnej, odbędzie się w środę, 4 kwietnia 2018 r., na Cmentarzu w Łodzi przy ul. Ogrodowej (część ewangelicka). Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.30 w kaplicy cmentarza.

Z radością informujemy, że dr hab. Albin Głowacki, prof. UŁ, otrzymał Nagrodę „Przeglądu Wschodniego” za monografię „Na pomoc zesłańczej edukacji. Działalność wydawnicza Komitetu do spraw Dzieci Polskich w ZSRR (1943-1946)”, opublikowaną w 2017 r. w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „Dzieła Krajowe”.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 24 marca 2018 r. o godz. 11 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego na Uniwersytecie Warszawskim.